Wycieczka z kijami i aparatem – czyli fotograficzny Nordic Walking!

Kategorie Sport w obiektywie

Fotografia to piękna pasja – pomaga nam oderwać się od codzienności i zachęca do tego, by uważniej zacząć przyglądać się światu, który nas otacza. Właśnie dzięki temu, że skłania nas do szukania chwil wytchnienia i większego skupienia na rzeczach pięknych, idealnie nadaje się do tego, by wokół niej budować swój czas wolny. A latem chwile wolne od obowiązków bardzo chętnie przeznaczamy też na spacery – które są zresztą także niezbędne, by znaleźć szczególnie urokliwe, interesujące ujęcia. Może więc tak połączyć fotografowanie i Nordic Walking?

Spaceruj i chwytaj ujęcia

Każdy spacer jest dobry dla zdrowia – ale technika wędrowania ze specjalnymi kijami zapewnia nam wyjątkowo długą listę zdrowotnych korzyści. Taki sposób maszerowania uruchamia cały układ ruchu, angażując mięśnie kończyn i tułowia w znacznie poważniejszym stopniu, niż potrafi to zrobić zwyczajny marsz. Co więcej, podpieranie się na każdym kroku kijkami bardzo pomaga w tym, by utrzymać szybkie tempo poruszania się – nie mówiąc o tym, że czyni taką szybką przechadzkę bezpieczniejszą. Kije Nordic Walking pozwalają też na to, by odciążyły się stawy – zwykle obarczone największymi ciężarami, gdy decydujemy się na jakąkolwiek fizyczną aktywność. Serce pracuje miarowo i bardziej intensywnie, co oznacza solidne dotlenienie całego ciała dzięki, krwi, która szybciej krąży we wszystkich naczyniach. A dzięki utrzymywaniu prostej sylwetki przez cały czas mamy też okazję do tego, by skutecznie oduczyć swoje ciało garbienia się.

Nordic Walking warto więc uprawiać ze względu na zdrowie, ale zarazem ta rekreacja przynosi nam wymówki do tego, by wybrać szczególnie urokliwe i długie trasy spacerowe. Wychodząc z domu z kijami warto więc zaplanować szybki spacer przez okolice, które omija się w trakcie codziennego, niezdrowego pośpiechu. Na pewno bardzo szybko okaże się, że niedalekie krajobrazy kryją w sobie wiele nieodkrytych uroków. Samo odnalezienie tego co piękne to jednak zbyt mało – warto uwiecznić widoki z przechadzki, używając przewieszonego przez szyję lub ramię aparatu. Może właśnie w ten niepozorny sposób powstanie kolekcja ujęć, których nie powstydziłby się nawet w pełni profesjonalny fotograf?

Wykorzystując sesję Nordic Walking do chwytania fotograficznych ujęć, można bardzo łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym. Ciało z pewnością będzie nam wdzięczne za dawkę zdrowego ruchu, a swoją wdzięczność wyrazi najlepiej poprzez świetne samopoczucie. Tymczasem piękne fotografie, dokumentujące odbyty spacer, będą cieszyć oczy i dawać poczucie satysfakcji przez znacznie dłuższy czas.